Во чии раце ќе заврши наследството на Кирк Дагас од 60 милиони долари?

Актерот Кирк Даглас кој почина на 5 февруари оваа година, според пишувањето на „Mirror“ своето богатство од 60 милиони долари го оставил во добротворни цели.

Како што вели „Miror“ Кирк не му оставил пари на својот син Мајкл, за кој податоците велат дека „тежи“ околу 300 милиони долари.

Кирк Даглас оставил тестамент, според кој своите пари им ги оставил на неколку корисници. Вкупно 50 милиони долари ќе бидат донирани преку фондацијата „Даглас“, која тој ја основаше со неговата сопруга Ана. Долги години Кирк Даглас е познат по добротворните придонеси.

Како што велат од „Mirror“, меѓу корисниците на парите на Кирк се: универзитет „Св Лоренс“, храмот Синај во Лос Анџелес, театар „Кирк Даглас“ и детска болница во Лос Анџелес.

Кирк Даглас и сопругата Ана речиси целиот живот го поминаа учествувајќи во дарежливи донации.

Ана е втора сопруга на Кирк Даглас, со која има тројца од неговите четири сина: Мајкл, Џоел и Питер.

Слични објави

Холивудската актерка се предомисли: Го сака назад Бред Пит?

Igor

И после толку години љубов УСПЕВА ДА ЈА ВООДУШЕВИ: Еве што и подарил Боба на Брена за роденден (ФОТО)

Igor

Анастасија Ражнатовиќ во фустан кој сигурно нема да го заборавите: Деколте за најсмелите вљубенички во модата (ФОТО)

Igor

Перфектен стајлинг: Меланија Трамп и во едноставен тексас фустан остава без здив! (ФОТО)

Igor

Како изгледа СРОДНАТА ДУША на секој хороскопски знак

Igor

Тарантино и сопругата Даниела го очекуваат првото дете

Igor

Остави Коментар

два × 3 =

Слични објави

Што најмногу мразат хороскопските знаци? На Близнаците не им кажувајте како да возат, а со Вагите не влегувајте во расправија

Еспресо

Бизарна инфлуенсерка, ја запросуваат и до 50 пати на ден! (ФОТО)

Еспресо

Кајли Џенер ја продаде својата мегауспешна компанија – Од цифрата боли глава (ФОТО)

Igor

Со провокативна фотка го стресе Инстаграм – Погледнете ја згодната Лејла Рамковска (ФОТО)

Igor

Бритни Спирс за прв пат во јавноста после скандалот со синот: Пејачката критикувана поради неуредниот изглед! (ФОТО)

Еспресо

Нејзиното лице е сто проценти пластика: Фановите шокирани од изгледот на славната русокоса (ФОТО)

Еспресо