4.8 C
Скопје
22:49 - 18 април, 2024

Ознака : направете

АстроЛајфстајлСлајдерХороскоп

Дневен хороскоп за 18 декември: Направете сè што е потребно за да ги остварите своите цели

Еспресо
ОвенНечии објаснувања звучат неразумно и не ги исполнуваат вашите основни критериуми, а вие упорно се обидувате да постигнете подобра позиција. Но, на деловната сцена, постојат...
Дестинации и Дегустации

Направете си ги денес – Брзи колачиња со мед и цимет

Еспресо
Мала, но вкусна радост за целото семејство… Состојки: 200 грама брашно 250 грама шеќер 2 јајца 2 супени лажици мед малку цимет 1 прашок за...
Дестинации и Дегустации

Морате да го пробате – Направете си за денес превкусен тарт со спанаќ

Еспресо
Израдувајте ги домашните денес со овој превкусен тарт со спанаќ, верувајте, морате да го пробате… Состојки: За тесто: 150 милилитри масло за јадење 5 лажици вода малку...
Секојдневие

Направете сами: Замка за овошните мушички во домот

Еспресо
Мушичките кои доаѓаат по овошјето во домот и останатата храна, не се опасни меѓутоа се здодевни. Постојат начини да направите сами замка за мушичките, а...
Секојдневие

Решение за проблемот со алергискиот ринитис: Направете сами лек против кивавица

Еспресо
Доколку имате „среќа” за време на пријатните пролетни денови, со сите перипетии кој ни ги донесе коронавирусот, да ве мачат и алергии од полен и...
Секојдневие

За само една минута, без шиење, направете маска за лице од чорап (ВИДЕО)

Слободен печат
Идеално решение кога немате медицинска маска при рака, а сепак морате да се заштитите… Постои трик како да направите заштитна маска за лицето, за само...
Дестинации и Дегустации

Нека не ви биде здодевно ова попладне: Направете чоколадни коцки со џем и бисквити – Најбрзиот колач за секој ден (ВИДЕО)

Еспресо
Мек и ароматичен колач кој многумина го обожаваат… Состојки: 2 јајца, 100 гр чоколадо, 100 гр шеќер, 80 гр брашно, половина прашок за пециво, малку...
Дестинации и Дегустации

Направете домашна кремпита повкусна од онаа во слаткарница

Еспресо
Еве како да направите кремпита која е повкусна од онаа во слаткарница… Кремпитата на многумина им е омилен колач, а многумина со оваа вкусна посластица...
Секојдневие

Направете свој ароматичен спреј за чистење

Еспресо
Во денешно време, се повеќе луѓе се завртуваат кон природните начини за перење алишта, садови и генерално за одржување на домот… Луѓето се повеќе се...
Секојдневие

Домашна витаминска вода којa секој треба да ја консумира – Направете си ја веднаш!

Еспресо
Купечката вода со вкус и „ветувачките“ состојќи во неа, која има задача да го одржи вашиот фит изглед е всушност преполна со вештачки засладувачи кои...