21.8 C
Скопје
09:04 - 15 јуни, 2024

Ознака : домашна

Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииЕспресоИнтервјуСлајдерХрана

На домашна ракија од јапонско јаболко кај Костадин Воданов: Да погодат од што е ракијата? Нема шанси!

Јасмина Кантарџиева Димков
Ракиичката од јапонско јаболко оди со сè. Костадин со пријателите ја пијат и со салати, со месо, со риба, си немаат проблем. Одлична би била...
Дестинации и ДегустацииХрана

Домашна шампита како од слаткарница, омилниот рецепт од детството

Еспресо
Ако сте љубител на шампита, тогаш овој рецепт е идеален за вас. Потребни состојки: Пет белки 100 гр шеќер Еден ванилин шеќер Малку сок од...
Ви препорачуваме на СПЖивотни ПриказниСлајдер

(ФОТО) ЏОКО РИЗОВ ГО ЖИВЕЕ КОЖУВ: Зарем ова е Македонија? Неверојатни пејсажи, шумски плодови, готвење на карпа…

Јасмина Кантарџиева Димков
Разговараме со Џоко Ризов, поддржувач и практикувач на активен туризам, кој добар дел од своето време, го минува на Кожув. Но, за Џоко Кожува не...
Ви препорачуваме на СПДестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

(РЕЦЕПТ) МАРТИНА НИ НАПРАВИ ДОМАШНА НУТЕЛА: Посна, мрсна, со цимет или без – Сами одлучувате!

Еспресо
Нашиот тим започна соработка со една посебна, прекрасна мајсторка во кујна – Мартина Трајаноска. Шармантната Мартина стои зад превкусните рецепти пласирани на инстаграм-профилот (martinascooking). Готви...
Секојдневие

Домашна супа која е вистински терминатор за грип и настинки

Еспресо
За брзо и на природен начин телото да го направите поотпорно на вируси и бактерии ви нудиме рецепт за супа кој ги победува сите зимски...
Дестинации и Дегустации

Направете домашна кремпита повкусна од онаа во слаткарница

Еспресо
Еве како да направите кремпита која е повкусна од онаа во слаткарница… Кремпитата на многумина им е омилен колач, а многумина со оваа вкусна посластица...
Здрави навики

Домашна маст која ќе ви помогне при проблеми со враснати и задебелени нокти

Igor
Оваа маст стана хит на интернет бидејќи за само три дена ги отстранува габичките на ножните прсти, а воедно помага кај проблемите со враснати и...
Дестинации и Дегустации

Сочна, а крцкава: Домашна рол баклава! (РЕЦЕПТ)

Igor
Највкусните колачи понекогаш е наједноставно да ги направите. Таква е и оваа рол баклава. Состојки: 500 гр тенки кори, 100 грама мелени ореви, 100 грама...
Секојдневие

Направете сами домашна крема која ги брише брчките и мозолчињата како гума (РЕЦЕПТ)

Igor
Многумина од нас се борат со мозолиња, митесери и поради тоа посегнуваат по скапи производи кои се полни со штетни вештачки материи. Тие производи не...
Секојдневие

Направете сами домашна крема од невен која ги лекува проширените вени и хемороидите (РЕЦЕПТ)

Igor
Покрај невенот потребна ви е уште една состојка и ќе добиете природен мелем со неверојатни лековити моќи. Лековитата домашна крема од невен е ефикасно средство...