Ознака : рол

Гастро марифети

Сочна, а крцкава: Домашна рол баклава! (РЕЦЕПТ)

Igor
Највкусните колачи понекогаш е наједноставно да ги направите. Таква е и оваа рол баклава. Состојки: 500 гр тенки кори, 100 грама мелени ореви, 100 грама...