Tag : грип

Физичко здравје

Неколку работи кои треба да ги дезинфицирате во сезона на грип

Еспресо
За да останете здрави во текот на месеците во кои владеат вируси и бактерии ќе ви помогне дезинфицирањето на определени предмети кои често ги допирате,...
Инспирација и совети

Домашна супа која е вистински терминатор за грип и настинки

Еспресо
За брзо и на природен начин телото да го направите поотпорно на вируси и бактерии ви нудиме рецепт за супа кој ги победува сите зимски...
Инспирација и совети

Три правила кои ќе ви помогнат полесно да се изборите со грипот

Еспресо
Како и за која друга било респираторна инфекција, така и за грипот, за побрзо заздравување важно е да се почитуваат препораките кои се однесуваат за...
Здравје

„Златна паста“ – Неверојатно моќен лек кој ги победува грипот, настинката и воспалението

Igor
Грипот и настинката се уште владеат, а доколку се борите со нив или сакате превентивно да се заштитите, добро ќе направите ако во својата исхрана...
Здравје

Против сезонските алергии и настинки со само еден минерал

Igor
Цинкот игра особено значајна улога во нашето тело, почнувајќи од појачување на имунитетот, синтезата на протеините и на ДНК, но и позитивно влијае и на...
Здравје

Домашен сируп кој ќе ве спаси од настинките и грипот

Igor
Не давајте непотребно пари за скапи лекови и препарати против настинка, бидејќи самите можете да направите сируп кој е многу поефикасен од кој било лек....
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian