2.8 C
Скопје
04:13 - 19 април, 2024

Ознака : препораки

ЛајфстајлСлајдерСтил

ФРИЗУРИ ШТО ПРАВАТ ДА ИЗГЛЕДАМЕ ПОМЛАДИ: Совети од најдобрите светски стилисти

Еспресо
Секоја сезона диктира нов тренд на фризури. И нема ништо лошо во следењето на тие трендови се додека сме свесни за годините кои ги носиме....
Здрави навикиЗдравјеСлајдер

ЗА ВРЕМЕ НА ПРАЗНИЦИТЕ ИМУНИТЕТОТ ОПАЃА: Зошто јодот е најдобра заштита за организмот?

И. Т.
Во овој период луѓето се опуштаат и помалку се грижат за своето здравје, што може да биде многу штетно, имајќи предвид дека пандемијата на коронавирус...
Здрави навикиЗдравјеСлајдер

НАРОДЕН ЛЕК: Кокосовото масло штити од штетни орални бактерии и расипување на забите

И. Т.
Кокосовото масло може да биде вредно за нашата орална хигиена и здравје. Миењето на устата со кокосово масло е природен народен лек кој потекнува од...
СлајдерСценаФилм и ТВ

Што да гледате на „Netflix“ и „HBO“ овој викенд?

И. Т.
Како и секој претходен и иден петок се обидуваме да ви го олесниме одговорот на прашањето „Што да гледате на „Netflix“ и „HBO“ овој викенд?“....
ЗдравјеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

ЕКСПЕРТИТЕ НАВЕДУВААТ: Неколку начини за подобрување на расположението и благодарноста!

Ирена Трајкова
Се ближат празниците, времето од годината резервирано за семејство и заедништво. Истовремено сите брзаме и сме под константен стрес, па затоа е препорачливо да се...
ЗдравјеИстражувањаСлајдер

ГИ ЛЕКУВАЛА АНЏЕЛИНА ЏОЛИ И ШЕРИЛ КРОУ: Д-р Фанк и нејзините совети во борбата против ракот

И. Т.
Минатиот месец беше месец за подигање на свеста за ракот на дојката, па заедницата „Forks Over Knives“ одржа вебинар каде зборуваше и светски познатиот хирург...
Здрави навикиЗдравјеИстражувањаСлајдер

ИСТРАЖУВАЊЕ: Децата кои јадат повеќе овошје и зеленчук имаат подобар ментален развој

Ирена Трајкова
Новото истражување спроведено во Велика Британија покажува дека исхраната богата со свежо овошје и зеленчук може да биде добра и за менталниот развој особено за...
Здрави навикиЗдравјеСлајдер

ВНИМАТЕЛНО СО БРАЗИЛСКИТЕ ОРЕВИ: Тие се природно радиоактивни

И. Т.
Незаситени масти, многу протеини и многу селен за обновување на клетките – има многу причини поради кои треба да се конзумираат бразилските ореви, кои често...
Здрави навикиЗдравјеСлајдер

ТЕЧНО ЗЛАТО: Млеко со куркума кое ќе ве излечи

И. Т.
Куркумата е портокалово-жолт зачин од Индија, блиска роднина на ѓумбирот и со право се нарекува суво злато. Во Ајурведата, куркумата е позната како моќен антиоксиданс...
Здрави навикиЗдравјеСлајдер

Ова е најчеста грешка што повеќето луѓе ја прават при миењето на забите

И. Т.
Дури и ако ги миете забите двапати дневно, често користите забен конец и одите на стоматолог двапати годишно за рутинско чистење, можно е да прескокнувате...