16.8 C
Скопје
02:36 - 26 мај, 2024

Ознака : медитација

Ви ПрепорачувамеИнтимаЛајфстајлСлајдер

Постигнете МИР ЗА 1 МИНУТА: Едноставната, но моќна кундалини медитација помага во стресни ситуации

Еспресо
Кундалини медитацијата смирува за 1 минута – пробајте ја! Најмоќниот лек на овој свет е дишењето, дури и тогаш кога сме обземени од стрес. Затоа...
ЗдравјеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

ЕКСПЕРТИТЕ НАВЕДУВААТ: Неколку начини за подобрување на расположението и благодарноста!

Ирена Трајкова
Се ближат празниците, времето од годината резервирано за семејство и заедништво. Истовремено сите брзаме и сме под константен стрес, па затоа е препорачливо да се...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

МОЌНИ БУДИСТИЧКИ ЛЕКЦИИ КОИ ЌЕ ГО ПРОМЕНАТ ВАШИОТ ЖИВОТ ОД КОРЕН: Гаранција за среќен живот!

И. Т.
Познатиот инструктор по медитација Роберт Пајпер кога имал 18 години доживеал сериозни животни неволји. Здравјето му било нарушено, а поради тоа секако, страдала и неговата...
ЛајфстајлСцена

Секси медитација: Никол Шерцингер позираше во бикини и го покажа совршеното тело (ФОТО)

Igor
Пејачката Никол Шерцингер ужива на одмор во Италија, каде „пука“ од сексипил… Една од најубавите жени во светот, пејачката Никол Шерцингер (40) веќе со денови...