21.8 C
Скопје
00:38 - 18 јуни, 2024

Ознака : јод

Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Страв од атомска несреќа во Запорожје: најавени се „ризици од истекување на радиоактивни материи“, граѓаните се подготвуваат за најлошото

Еспресо
Сеништето на атомска несреќа во Запорожје ги плаши Украинците до таму што веќе се дели и купува јод.  Загриженоста за потенцијално истекување на радијација во...
БалканВи ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

ПО ТВИТЕР, Илон Маск сака да купи СРПСКА КОМПАНИЈА, производител на јодирана вода

Еспресо
Компанијата Тесла Моторс, чиј сопственик е милијардерот Илон Маск, се обратил до новосадскиот производител на минерална вода со барање за соработка која би опфатила купување...
БалканВи ПрепорачувамеЕспресоЖенски печатСлајдерСцена

ЗА ВРЕМЕ НА КОРОНАКРИЗАТА СЕ БАРАШЕ ТОАЛЕТНА ХАРТИЈА, СЕГА СЕ БАРА ЈОД: Ова е искуството од познатата хрватска глумица!

еспресо
Стравот од нуклеарна војна ја зголеми побарувачката за јод, калиум јодид и слични производи насекаде низ Европа. Но, лекарите се едногласни во предупредувањето дека никој...
Здрави навикиЗдравјеСлајдер

ЗА ВРЕМЕ НА ПРАЗНИЦИТЕ ИМУНИТЕТОТ ОПАЃА: Зошто јодот е најдобра заштита за организмот?

И. Т.
Во овој период луѓето се опуштаат и помалку се грижат за своето здравје, што може да биде многу штетно, имајќи предвид дека пандемијата на коронавирус...