4.8 C
Скопје
07:35 - 27 февруари, 2024

Ознака : шампита

Дестинации и ДегустацииСлајдерХрана

Рецепт за домашна шампита: Превкусна е, а секогаш успева

Еспресо
Ако сте љубител на шампита, тогаш овој рецепт е идеален за вас. Потребни состојки: Пет белки 100 гр шеќер Еден ванилин шеќер Малку сок од...
Дестинации и ДегустацииХрана

Домашна шампита како од слаткарница, омилниот рецепт од детството

Еспресо
Ако сте љубител на шампита, тогаш овој рецепт е идеален за вас. Потребни состојки: Пет белки 100 гр шеќер Еден ванилин шеќер Малку сок од...
Дестинации и Дегустации

Домашна шампита како од слаткарница

Igor
Ако сте љубител на шампита, тогаш овој рецепт е идеален за вас. Потребни состојки: Пет белки 100 гр шеќер Еден ванилин шеќер Малку сок од...