25.8 C
Скопје
13:49 - 25 мај, 2024

Ознака : помогне

Здрави навики

Само силниот организам може да се избори со вирусите – Овој рецепт ќе ви помогне да го зајакнете имунитетот од корен!

Еспресо
Еве зошто токму со овој напиток е најдобро да го започнете денот… Во овој период многу е важно да го зајакнете имунитетот со цел вашето...
Здрави навики

Дали храната може да помогне во борбата со коронавирусот

Еспресо
Откако почна ширењето на коронавирусот во светот, многубројни научници и нутриционисти постојано се обидуваат да изнајдат некоја врска помеѓу храната и вирусот. Обидите од нивна...
Секојдневие

Мешавина од билки која ќе ви помогне при проблеми со цисти

Слободен печат
Цистите се патолошки промени со кои се борат дури 80 проценти од жените. Погледнете го овој лековит рецепт за чај од природата кој ќе ви...
ЛајфстајлСцена

Дневната навика на Мишел Обама која ќе ви помогне и на Вас

Igor
Поранешната прва дама на Америка, Мишел Обама во неодамнешното интервју за еден онлајн американски медиум изјави дека нејзината тајна за среќата и исполнувањето е во...
Здрави навики

Домашна маст која ќе ви помогне при проблеми со враснати и задебелени нокти

Igor
Оваа маст стана хит на интернет бидејќи за само три дена ги отстранува габичките на ножните прсти, а воедно помага кај проблемите со враснати и...
Лајфстајл

Како до помалку расправии во бракот?

Igor
Скоро и да нема пар што никогаш не се скарал во животот. Нема ништо лошо во расправиите, доколку се конструктивни. Проблемот сепак е во тоа...
Секојдневие

Ви се скрши ноктот? Без грижа имаме решение кое ВЕДНАШ ќе ви помогне! (ВИДЕО)

Igor
Несакајки ви се скрши ноктот или пак имате проблем со лесно кршливи нокти, а треба да се појавите некаде. Без грижа, нема да се посрамите...
Секојдневие

Лимонот ќе ви помогне да се разубавите! Еве како…

Igor
Позитивната улога што ја има лимонот врз нашето здравје е позната уште многу одамна. Лимоновиот сок освен како лековит пијалак, може да се употреби во...
Здравје

Домашен 100% природен лек за кандида

Igor
Оваа упорна и досадна габа е чест жител во нашиот организам, тешко се искоренува а многу често и се повторува по лекувањето, па затоа пронајдовме...
Здравје

Вашето тело мириса непријатно? Овој напиток ќе ви помогне да го решите тоа!

Igor
Храната и пијалоците кои ги внесуваме во организамот влијаат на нашето здравје, расположение, но и на телесните мириси кои ги излачуваме преку пот, плунка или...