Домашен 100% природен лек за кандида

Оваа упорна и досадна габа е чест жител во нашиот организам, тешко се искоренува а многу често и се повторува по лекувањето, па затоа пронајдовме сосема природен рецепт кој може да ви помогне, а освен тоа благотворно делува и на целиот организам…

За овој домашен лек потребни ви се следните состојќи:

– 1 чаша јогурт

– 2 чешниња лук

– 1 морков

– половина лажичка ѓумбир

– цимет

Упатство за подготовка:

Изрендајте го морковот, лукот и ѓумбирот и сето тоа додадете го во јогуртот. Додадете и цимет. Сето ова добро измешајте го, оставете го да отстои половина час и јадете го како салата еднаш дневно.

Постапката повторувајте ја се додека не го решите проблемот со кандидата, но можете да ја продолжите и по лекувањето.

Слични објави

Од буцкастата Бриџит Џонс до неверојатна убавица! Рене и се врати на глумата, но со нов имиџ (ФОТО+ВИДЕО)

Igor

Сталоне објави фотографија од Арнолд Шварценегер со која го исмеја стариот пријател (ФОТО)

Igor

Жените полудеа по неа – Гел маска за порцелански тен на кожата на вашето лице

Igor

Зошто не можете да ослабете?

Слободен Печат

Одморете ги очите – Наполнете го телото со витамин А

Еспресо

Најубавата Југословенка и денес е ЖЕНА ИПОЛ – Поради голите фотки не успеа да биде Мис на светот! (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

два × пет =

Слични објави

Џејсон Момоа го нападнаа поради тоа што и го прави на мечката: „Тоа е злоставување“ (ВИДЕО)

Igor

Спиењето го открива карактерот

Слободен Печат

5.000 чекори за преживување, 10.000 за квалитетен живот

Еспресо

Што не треба да јадете кога ви се зголемени холестеролот и триглицеридите?

Слободен печат

Чоколадни коцки со ореви готови за 5 минути

Igor

Како да ги сварите јајцата за Велигден без да испукаат?

Igor