26.8 C
Скопје
14:25 - 25 мај, 2024

Ознака : лек

БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Огњен Амиџиќ има здравствен проблем кој бара долго лекување: „Ми беше тешко да се откажам од лекот“

Еспресо
Популарниот водител на Пинк, Огњен Амиџиќ на сите им изгледа како безгрижен човек -секогаш е дотеран, комуникативен, расположен, насмеан. Да не зборуваме колку дамите го...
Ви ПрепорачувамеЗдрави навикиЗдравјеСлајдер

Откриен најефикасен лек за слабеење: И за губење килограми треба да се биде богат

Еспресо
Доколку ФДА ја потврди ефикасноста на лекот, „фер“ цена за тирзепатид може да биде околу 13.000 долари годишно или околу 1.100 долари месечно. Лекот за...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневие

(Стар рецепт) Природен лек против мачнина при патување

Еспресо
Значаен број на луѓе чувствуваат мачнина на патувањето, особено кога се патува низ планински предели, свиоци, на подалечни патувања… Како на природен начин да го...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

ЖЕНА ЈА ПОБЕДИ ХИВ БОЛЕСТА: Трета личност на светот што е успешно излечена

Еспресо
Пациентка со леукемија во Америка стана првата жена и третата личност до сега што е излечена од ХИВ откако примила трансплантација на матични клетки, велат...
Здрави навикиЗдравјеСлајдер

ВЧЕРА СЕ НАПИВТЕ МАЛКУ ПОВЕЌЕ? Пробајте ги овие руски лекови за мамурлак

Еспресо
Покрај сите стереотипи за Русите во однос на вотката и исхраната, постојат и бројни кажувања за начинот на кој се справуваат со мамурлакот. Така, следниот...
UncategorizedВи ПрепорачувамеЗдрави навикиЗдравјеСлајдер

АНТИКОВИД АПЧИЊА ОД ДЕНЕС ДОСТАПНИ ВО ЕВРОПСКИТЕ ЗЕМЈИ: Сè што треба да знаете за апчето кое го убава ковидот, кој може да го пие, кога и како функционира, дали ја заменува вакцината?

Еспресо
Молнупиравир апчиња против ковид од 4 јануари се достапни во продажба во поголем број од земјите на Европската Унија. Произведени се од Мерк, антивирусниот „молнупиравир“...
Ви препорачуваме на СПЖивотни ПриказниСлајдер

(ФОТО+РАЗГОВОР) МАРТИН НАЈДОВСКИ, БИЛКАР: 95% од болестите можат да се решат со билки, луѓето не се свесни дека секој лек можат да го најдат за без пари и тоа, тука, во Македонија!

Јасмина Кантарџиева Димков
Мартин Најдовски од Велес е сертифициран билкар/хербалист, а треварството му е наследно од неговата тетка Љиљана Јовиќ – Гроздина која била најпозната треварка во Македонија....
Ви препорачуваме на СПЗдрави навикиЗдравјеСлајдер

(РЕЦЕПТ) ПРОВЕРЕНО ДЕЛУВА: Тибетански рецепт за домашен лек од лук, спречува инфаркт, лекува склероза, стенокардија, апоплексија и рак!

Еспресо
Овој лек е пронајден од експедицијата на УНЕСКО во 1971 во еден тибетски манастир, напишан на една глинена табличка. Текстот е преведен на сите светски...
СветСлајдерСцена

Надежта последна умира – Шенон Доерти одлучи да се бори до крај, верува дека ќе се излекува со „чудотворен“ лек

Еспресо
Поранешната ѕвезда од хит серијата „Беверли Хилс“ од 90-те, Шенон Доерти откри пред неколку месеци навистина лоша вест, дека повторно и се вратил ракот на...
Секојдневие

Италијанците направија сладолед „лек за ковид-19“

Еспресо
Додека бројни италијански трговци, угостители и слаткари имаат економски потешкотии поради намалениот обем на работа како последица на коронавирусот, сепак, оние кои продаваат сладолед не...