14.8 C
Скопје
23:12 - 22 мај, 2024

Ознака : тибет

АстроСлајдерХороскоп

НАЈТОЧНИОТ ХОРОСКОП ВО СВЕТОТ: Пророштвото на тибетските монаси открива сè за сите!

Еспресо
Тибетската филозофија вели дека годината на раѓање може да определи каква личност ќе станеме, но исто така ни кажува многу за тоа какви сме биле...
Ви препорачуваме на СПЗдрави навикиЗдравјеСлајдер

(РЕЦЕПТ) ПРОВЕРЕНО ДЕЛУВА: Тибетански рецепт за домашен лек од лук, спречува инфаркт, лекува склероза, стенокардија, апоплексија и рак!

Еспресо
Овој лек е пронајден од експедицијата на УНЕСКО во 1971 во еден тибетски манастир, напишан на една глинена табличка. Текстот е преведен на сите светски...
Секојдневие

Тибетската традиција на ткаење му помага на градскиот буџет! (ВИДЕО)

Слободен Печат
Техниката за ткаење волна Ze Tier во градот Тсетхангу, е прикажана на видеото. Оваа традиција скоро исчезнала пред 10 години, но локалниот уметник и наставник...