Ознака : инфаркт

Секојдневие

Здрава навика поради која имате трипати поголем ризик од инфаркт

Еспресо
Студијата е спроведена на 12.500 пациенти што преживеале срцев удар и сите детално опишале што правеле еден час пред инфаркт. За споредба, тие опишале што...
Сцена

Ќерката на Балашевиќ откри како поминала операцијата на татко ѝ! (ФОТО)

Igor
Ѓорѓе Балашевиќ (66) е опериран откако на 15 ноември утрото преживеа инфаркт. На познатиот кантавтор му се вградени стентови, а неговата ќерка Јована денеска се...