Ќерката на Балашевиќ откри како поминала операцијата на татко ѝ! (ФОТО)

Ѓорѓе Балашевиќ (66) е опериран откако на 15 ноември утрото преживеа инфаркт.

На познатиот кантавтор му се вградени стентови, а неговата ќерка Јована денеска се огласи и со кратка порака ги смири фановите.

Фото: Инстаграм

– Ви благодарам на сите на поддршката и убавите мисли. Тато е добар – напишала Јована, која со големи букви истакна дека Ѓоле е добро.

Да потсетиме, Ѓорѓе за инфарктот на Ѓорѓе се дозна за тоа што беше откажан концер во Крагуевац.

– Драги крагуевчани и останата екипа која требаше да дојде вечер на концерт. Жал ми е што морам да ве инфомирам дека концертот е откажан. Животот некогаш прави планови без нас. Здравјето во секој случај е најважно и тука тешко дека нешто може да се додаде…

Исто така и синот на популарниот Балашевиќ, Алекса објави порака на Инстаграм…

Фото: Инстаграм

Слични објави

Пејачката си фати нов милионер, но на Инстаграм вели нешто сосема друго! (ФОТО)

Васко Спасоски

ПРОБЛЕМИ СО МАСНА КОСА? Кажете им „крај“ еднаш засекогаш

Igor

Спејко е најлајкуван маж за ова лето, погледнете зошто (ФОТО)

Igor

Нивес Целзиус во полупроѕирна комбинација го најави почетокот на популарното шоу (ФОТО)

Еспресо

Андреа Бочели повика на бојкот на мерките против короната

Еспресо

Кралските деца ги поддржаа британските здравствени работници

Еспресо

Остави Коментар

дваесет − дванаесет =

Слични објави

Принцот Луи прослави прв роденден (ФОТО)

Igor

Некогаш ЦЕНТАР НА СКАНДАЛ, а сега МОНИКА ЛЕВИНСКИ дели совети за кариера

Igor

Најскапиот џемпер на светот! (ФОТО)

Igor

Јелена Карлеуша никогаш не облекла пократко од ова! (ФОТО)

Васко Спасоски

Е, сега може да ме излижете: Амиџиќ сакаше да ја одјави емисијата, па му „залепија“ торта во лице!

Васко Спасоски

Александра Пријовиќ го крштева синот: На бебето му отвориле сметка во банка, позната е и сумата што ја издвоиле

Еспресо