18.8 C
Скопје
22:43 - 19 мај, 2024

Ознака : тереза кесовија

БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Тереза ​​Кесовија слави 85 роденден: Ниту инфарктот не ѝ го уништи оптимизмот

Еспресо
Музичката дива Тереза ​​Кесовија денеска го слави својот 85-ти роденден. Таа неодамна преживеа срцев удар. И овој пат среќата ѝ беше наклонета, како и во...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Тереза Кесовија се опоравува по инфарктот: „Да дојдев само пола час подоцна, веќе нема да бев жива“

Еспресо
Тоа не беше обична вртоглавица туку срцев удар, се дозна речиси еден месец откако пејачката Тереза ​​Кесовија заврши во болница на крајот на август, кога...
Женски печатСцена

Неповторливата Тереза Кесовија освои уште една награда – од овие интерпретации лазаат морници ВИДЕО

Еспресо
Легендарната Тереза Кесовија, пејачката со моќен и неповторлив глас и недостижна интерпретација во својата исклучително богата интернационална кариера, има снимено повеќе од 50 албуми и...
БалканВи препорачуваме на СПСлајдерСцена

(ВИДЕО) ТЕРЕЗА КЕСОВИЈА ИМ ЗАПЕА НА ФРАНЦУЗИТЕ: Претседателот Макрон воодушевен од неа

А. Г.
Тереза Кесовија, хрватската дива откри дека им пеела на Емануел Макрон и Французите на свечениот ручек во загрепска Еспланада. (ФОТО) ТЕРЕЗА КЕСОВИЈА НА РУЧЕК КАЈ...
БалканВи препорачуваме на СПСлајдерСцена

(ФОТО) ТЕРЕЗА КЕСОВИЈА НА РУЧЕК КАЈ МАКРОН: Посебна средба со францускиот претседател

А. Г.
Познатата пејачка Тереза Кесовија е една од стотината поканети на официјален ручек со францускиот претседател Макрон, а за тоа има и навистина важна причина. Тереза...
БалканВи ПрепорачувамеСцена

Тереза Кесовија се враќа на сцената: Ова едноставно не сакав да го пропуштам (АУДИО)

Еспресо
Познатата пејачка Тереза Кесовија (82), неодамна излезе од комфорната зона и одлучи да оствари соработка со групата „Лет 3“ на новата верзија на песната „Сам...