Вашето тело мириса непријатно? Овој напиток ќе ви помогне да го решите тоа!

Храната и пијалоците кои ги внесуваме во организамот влијаат на нашето здравје, расположение, но и на телесните мириси кои ги излачуваме преку пот, плунка или голема и мала нужда.

Ако сакате да бидете сигурни дека вашиот дигестивен систем правилно функционира и дека ќе ја елиминирате секоја можност за лош здив и непријатни мириси на пот, освежете се со вкусен и многу здрав пијалок, за кој ќе ви бидат благодарни вашето тело, партнерот, колегите и пријатели.

Состојки:

– 2 јаболки

– 4-5 листови свеж кељ

– 1 свеж магдонос

– 1 исцеден лимон (сок)

– 1 парче ѓумбир

Подготовка:

Состојките добро измијте ги во ладна вода и сите заедно ставете ги во блендер. Ако овошјето и зеленчукот не се изладени, во блендерот додајте и неколку коцки мраз. Сето тоа добро измешајте го, истурете го во чаша и пијте го наутро пред појадок или помеѓу оброците.

Слични објави

Пијте по една лажица од овој пијалок пред секој оброк: Нема да имате грам маснотии на вашето тело за еден месец! (РЕЦЕПТ)

Еспресо

Кога немате идеја што да јадете: 7 здрави оброци за на работното место!

Igor

ФОТО: 7 делови од телото на кои се гледаат првите знаци на стареење!

Васко Спасоски

Сезона на јасмин: Природен лек за добар на сон

Igor

Напиток кој ослободува од надуеност

Igor

Тивките симптоми на СИНДРОМОТ кој е една од најчестите причини за неплодност

Igor

Остави Коментар

12 + 19 =

Слични објави

Народен лек против кашлица, бронхит и ларингит

Igor

Смирете ја кашлицата со морков, еве како да направите домашен сируп

Igor

Пијалак со кој цел ден ќе бидете снабдени со магнезиум

Еспресо

Здрава храна за вас, но опасна за вашето домашно милениче: Што не смее да јадат кучињата и мачките!

Еспресо

Вашето дете има коронавирус: Родители, ова се првите знаци дека треба веднаш да реагирате!

Еспресо

Смути од ананас и краставици за прочистување на дебелото црево

Igor