13.8 C
Скопје
03:18 - 28 септември, 2023

Вашето тело мириса непријатно? Овој напиток ќе ви помогне да го решите тоа!

Храната и пијалоците кои ги внесуваме во организамот влијаат на нашето здравје, расположение, но и на телесните мириси кои ги излачуваме преку пот, плунка или голема и мала нужда.

Ако сакате да бидете сигурни дека вашиот дигестивен систем правилно функционира и дека ќе ја елиминирате секоја можност за лош здив и непријатни мириси на пот, освежете се со вкусен и многу здрав пијалок, за кој ќе ви бидат благодарни вашето тело, партнерот, колегите и пријатели.

Состојки:

– 2 јаболки

– 4-5 листови свеж кељ

– 1 свеж магдонос

– 1 исцеден лимон (сок)

– 1 парче ѓумбир

Подготовка:

Состојките добро измијте ги во ладна вода и сите заедно ставете ги во блендер. Ако овошјето и зеленчукот не се изладени, во блендерот додајте и неколку коцки мраз. Сето тоа добро измешајте го, истурете го во чаша и пијте го наутро пред појадок или помеѓу оброците.

Слични објави

(Фото) „Липо“ искуство на Весна Антиќ за совршена линија и детоксикација: Еден конфекциски број помалку за само две недели!

Ј.К.Д

Совети од Клиника „Жан Митрев“: Што е ласерска биостимулација?

Совети од Клиника „Жан Митрев“: Фебрилни конвулзии

Во Србија е регистриран прв случај на нов сој на коронавирус, еве кои се симптомите

еспресо

Липо искуство на Трајче Давков, професионален музичар: Резултите во слабеење беа видливи уште по првите неколку дена

Еспресо

Совети од Клиника „Жан Митрев“: Генитален пролапс и инконтиненција

Се вчитува....