Санса од „Игра на тронови“ за првпат јавно зборува за своето нарушување

Актерката Софи Тарнер која во хит-серијата ја глуми Санса Старк, признала дека во последните шест години се бори со сериозно здравствено нарушување.

Сè започнало по првите неколку сезони од серијата, кога добивала критики дека е дебела и дека лошо глуми. Најмногу ѝ помогнал нејзиниот дечко, музичарот Џо Џонас, кој ѝ велел дека треба да се засака себе онаква каква што е.

Постојано била депресивна и имала искривена слика за тоа како изгледа. Постојано плачела, а дури и имала суицидни мисли. Софи признава дека сè уште ги има, но многу поретко од порано. Нејзина најголема поддршка меѓу колегите била Мејси Вилијамс, која ја глуми Арја.

„Мислам дека никој не смее да се срами од депресијата“, смета Софи.

Слични објави

Адриана Лима докажа дека и без грам шминка изгледа прекрасно (ФОТО)

Еспресо

Ѕверката од „Сексот и градот“ на 64 години повторно татко (ФОТО)

Igor

Дали ќе ја препознаете пејачката? Еве како таа се штити за време на пандемијата (ФОТО)

Еспресо

Дневен хороскоп 20.09.2019 петок

Igor

Долината на куклите: Единственото место пострашно од Чернобил (ФОТО)

Слободен печат

100 евра за лежалка, 500 евра за вечера: Николина Пишек со сопругот трошат пари како да им паднале од небо

Igor

Остави Коментар

4 × оне =

Слични објави

Вие добро го познавате: Данијела Мартиновиќ му откри на Жаре со кого се бакнала за првпат (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Шарлиз Терон призна дека е во врска со овие две дами (ФОТО)

Igor

Пита со спанаќ која и Софија Лорен ја подготвува (РЕЦЕПТ)

Igor

Славната Ема Томпсон ја напушти Британија: Ова е остварување на сонот кој го имав со години!

Еспресо

Ќе му подзавидат колегите од естрадата: Огнен Здравковски има хит (ВИДЕО)

Васко Спасоски

(ФОТО) Една од најубавите македонски манекенки позира топлес на Инстаграм!

Васко Спасоски