6.8 C
Скопје
07:49 - 27 февруари, 2024

Ознака : софи тарнер

СветСлајдерСцена

Иако се породи пред пет месеци, Софи Тарнер посакува повторно да забремени – Сакам да го проширам семејство што поскоро!

Еспресо
Актерката Софи Тарнер и пејачот Џо Џонас го добија своето прво дете во јули оваа година. Според сознанијата на извор близок до парот, Софи и...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Овие познати личности се „ќариле“ на социјалните мрежи! (ФОТО)

Васко Спасоски
Верувале или не, и познатите личности имаат проблеми во пронаоѓањето на својата идеална половина. Токму затоа, не се воздржуваат да си ја пробаат среќата и...
ЛајфстајлСцена

Глумицата од „Игра на тронови“ подготвува венчавка како од бајките (ФОТО)

Igor
Иако брачните завети ги разменија уште во мај во Лас Вегас, познатата глумица Софи Тарнер и музичарот Џо Џонас планираат свадбена церемонија на кој ќе...
ЛајфстајлСцена

Санса од „Игра на тронови“ за првпат јавно зборува за своето нарушување

Igor
Актерката Софи Тарнер која во хит-серијата ја глуми Санса Старк, признала дека во последните шест години се бори со сериозно здравствено нарушување. Сè започнало по...
ЛајфстајлСцена

Северина на премиерата на „Игра на тронови“

Igor
Балканската музичка ѕвезда заедно со нејзиниот сопруг Игор беа на премиерата на првата епизода од „Игра на тронови“. Таму Северина се запозна со голем дел...