8.8 C
Скопје
07:57 - 27 февруари, 2024

Глумицата од „Игра на тронови“ подготвува венчавка како од бајките (ФОТО)

Иако брачните завети ги разменија уште во мај во Лас Вегас, познатата глумица Софи Тарнер и музичарот Џо Џонас планираат свадбена церемонија на кој ќе присуствуваат нивните пријатели и членовите на семејствата.

Instagram

Пo „инстант“ венчавката за 600 долари, парот сега подготвува спектакл.

Церемонијата ќе се одржи викендов на имотот Шато де Туро во Прованса, во дворец од 18 век.

Дворецот има девет соби, винарија и тениски терени, а она што посебно воодушевува е дворот кој изгледа како да е од бајките.

 

Слични објави

Ана Севиќ проговори за работата: „Себеси постојано се критикувам“

еспресо

Популарен рапер убиен во Амстердам: Го изрешетале на улица

еспресо

„Пукна тиквата“: Ана Николиќ е повторно сама, го остави дечкото

Еспресо

(Фото) Теодора Џехверовиќ продолжува да шокира: Се одлучи за нова тетоважа, а местото кое го одбрала е многу провокативно

Еспресо

(Фото) Семејна идила: Ќерката на Гоце Тодоровски го прослави роденденот со најблиските

Еспресо

(Фото) Лепа Брена наздравува со шампањ во Монте Карло: Пејачката се пофали со погледот од луксузното Монако

Еспресо
Се вчитува....