Ознака : здрав

Секојдневие

Напиток кој се бори со токсините: За 5 дена послаби за 3 килограми

Еспресо
За време на летниот период доколку сакате да намалите 3 килограми за 5 дена, применувајте здрави рецепти. Потребни се пет минути за да го направите...
Секојдневие

Зошто овесот се смета за суперхрана?

Еспресо
Овесните снегулки често се препорачуваат како главна намирница за хранлив и заситен појадок, како и здраво слатко кои повремено може да го јадете без грижа...
Секојдневие

Мали совети кои водат до здрав и среќен брак

Еспресо
Понекогаш изгледа дека денешните бракови се потешки од кога било порано. Без разлика дали имате многу работа или се грижите за вашите деца или пак...
Гастро марифети

Нов омилен рецепт: Летна пица полна со здрав зеленчук! (РЕЦЕПТ)

Igor
Кој би сакал да се откаже од пицата? Потребни состојки: (За 4 лица) 1 тесто за пица, домашно или купечко (25×40 см) 3 домати 2...
Гастро марифети

Интересен и поинаков – Појадок во чашка полна витамини, пробајте го задолжително!

Igor
Пробајте нешто различно, појадок во чашка полна витамини Потребно време за подготовка: 15 минути Потребни состојки (за две сервирања): 2 јаболка, излупени и исечени на...
Здравје

Витаминска бомба која ќе ве доведе до идеална линија

Igor
Освен тоа што овој напиток е одличен за постигнување и одржување на витка линија, тој е и идеален освежителен пијалок полн со витамини… Состојки: 1,5...
Здравје

Вашето тело мириса непријатно? Овој напиток ќе ви помогне да го решите тоа!

Igor
Храната и пијалоците кои ги внесуваме во организамот влијаат на нашето здравје, расположение, но и на телесните мириси кои ги излачуваме преку пот, плунка или...
Гастро марифети

Превкусна шарена салата со киноа

Igor
Иако ова е рецепт за салата, нејзините состојки долго време ќе ве држат сити, па така овој рецепт можете да го искористите и како замена...