3.8 C
Скопје
04:17 - 21 април, 2024

Ознака : партнери

Интима

Зошто монотонија? Вратете ја страста во емотивната врска

Еспресо
Независно колку страст имало помеѓу партнерите на почетокот на врската, доколку нема промени и возбуда – врската станува монотона и здодевна. Истите места за излегување,...
БалканВи ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПСлајдерСцена

НАТАША БЕКВАЛАЦ ЗА СВОИТЕ ТРИ НЕУСПЕШНИ БРАКОВИ: Се чувствував многу лошо покрај секој партнер!

М.Р.
Пејачката Наташа Беквалац неодамна гостувајќи во една емисија ги прокоментирала своите поранешни љубови и открила дека се чувствувала „лошо“ покрај секој партнер. Наташа, која зад...
ИнтимаЛајфстајлСлајдер

ТРИ ЗАДОЛЖИТЕЛНИ ЕРОГЕНИ ЗОНИ: Патот до фантастичен оргазам!

И. Т.
Ерогените зони се всушност стратешки поставени делови од телото со кои можеме да го „намамиме“ партнерот на сексуална возбуда и да го доведеме до фантастичен...
АстроМала астро школаСлајдерХороскоп

НАЈПОСВЕТЕНИ ПАРТНЕРИ: 4 хороскопски знаци кои секогаш ќе ве стават на прво место!

М.Р.
Кога станува збор за љубовните врски, нема попосветени партнери од овие четири хороскопски знаци. Тие секогаш ќе ве ставаат на прво место, дури и ако...
ИнтимаЛајфстајлСлајдер

ВНЕСЕТЕ КАРЕЗА ВО ВАШАТА СПАЛНА СОБА: Поврзете се со вашиот партнер и оживејте ја вашата врска

И. Т.
Обликот на нежен секс кој нема за цел да постигне оргазам, туку длабока опуштеност и интимност со партнерот се нарекува кареза. Со длабоко дишење, партнерите...
ИнтимаЛајфстајлСлајдер

КОЈ ИМА ПОГОЛЕМ СЕКСУАЛЕН АПЕТИТ: Мажите или жените?

И. Т.
Отсекогаш нè учеле да веруваме во стереотипот дека мажите имаат поголема потреба од секс, но реалноста открива дека и ние жените имаме сексуален апетит! Вечерва...
ИнтимаЛајфстајлСлајдер

КОЈА ТИ Е БРОЈКАТА: Како да разговарате со партнерот за претходните сексуални искуства?

Еспресо
Запознавањето нов партнер е забавно и возбудливо, но, нурнувањето во ходниците на претходните сексуални партнери може да биде незгодна тема. Се разбира, секој има бројка...
ИнтимаЛајфстајлСлајдер

ФРАНЦУЗИТЕ САКААТ НАБРЗИНКА, БРИТАНЦИТЕ СО ФЕТИШИ, А ОРГАЗМИТЕ СЕ НАЈЧЕСТИ ВО НОРВЕШКА: Сексуалната мапа на светот открива во кои земји какви сексуални навики има

Еспресо
Јапонија – Интимна суша Само 34 проценти од луѓето во Јапонија имаат секс еднаш неделно, што ги прави интимно најнезадоволни во светот, покажа истражувањето на...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

КОГА ИМАШ ДОБИЕНО, НИКАКО НА КАФЕ КАЈ ДЕЧКОВО!

Мими Стојановска
Не сум сигурна дали крвавата улошка на девојкава или неговото однесување е поодвратно. Ако не па, напиши на влез правила на однесување, прашалник нека пополнуваат...
Женски печатСекојдневиеСлајдер

5 најглупави совети за секс што сме ги слушнале досега

Мими Стојановска
Тие се навреда за достоинството, бесмислени, а во некои случаи завршуваат дури и со физичка повреда! Ултимативната Библија за женското сексуално ослободување и будење во...