22.8 C
Скопје
17:24 - 30 мај, 2024

Ознака : односи

СветСлајдерСцена

Принцот Хари се соочува со „прогонство“ од кралското семејство по „само-саботирачката“ врска со Вилијам: „Ова е како случајот со Каин и Авел“

Еспресо
Лејди Викторија Херви го споредува односот на браќата со библиските Каин и Авел, сугерирајќи дека Хари сака да „глуми жртва“. Принцот Хари наводно е на...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

„Да ги зајакнеме билатералните односи“: Путин му напиша писмо на корејскиот лидер Ким Џонг-ун

Еспресо
Рускиот претседател рече дека поблиските врски ќе бидат во интерес на двете земји. Рускиот претседател Владимир Путин му рекол на севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун дека...
Ви ПрепорачувамеЕспресоЖенски печатСлајдер

Голема тензија во домот на Трамп, односите на Доналд и ќерка му Иванка „на нож“ по нејзиното сведочење

Еспресо
Сведочењето на Иванка Трамп пред истражната комисија на 6 јануари и остриот одговор на Доналд Трамп ја разоткрија големата тензија меѓу таткото и ќерката и...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Психолог открива дека МАШКО – ЖЕНСКО пријателство НЕ ПОСТОИ!

М.Р
Антонија Абеј од Државниот универзитет во Вејн, социјален психолог специјализиран за врски, даде свое мислење по истражувањето. Во едно американско истражување, мажите и жените биле...
АстроСлајдерХороскоп

КАКО ХОРОСКОПСКИТЕ ЗНАЦИ СЕ ОДНЕСУВААТ СО БИВШИТЕ ПАРТНЕРИ: Едни исчезнуваат засекогаш, други остануваат пријатели, трети – тешко простуваат….

Еспресо
Како се однесувате со вашите „екс“ партнери кога љубовната приказна ќе заврши? Зависи од тоа под кој хороскопски знак сте родени. Овен Вие сте „екс“...
ИнтимаЛајфстајлСлајдер

ВНЕСЕТЕ КАРЕЗА ВО ВАШАТА СПАЛНА СОБА: Поврзете се со вашиот партнер и оживејте ја вашата врска

И. Т.
Обликот на нежен секс кој нема за цел да постигне оргазам, туку длабока опуштеност и интимност со партнерот се нарекува кареза. Со длабоко дишење, партнерите...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Џастин Бибер призна: Бев безобразен спрема Селена!

Еспресо
Пејачот Џастин Бибер во едно неодамнешно интервју зборуваше за својот љубовен живот. Всушност,  откри дека бил бесчувствителен спрема љубовта од детството, Селена Гомез, и дека...
ЛајфстајлСцена

Принцот Хари конечно ПРИЗНА дека не е во добри односи со Вилијам (ФОТО+ВИДЕО)

Igor
Кога принцот Хари ја запозна Меган Маркл пред три години, започнаа и шушкањата дека тој се дистанцирал од остатокот на кралското семејство, па дури и...
ЛајфстајлСцена

ИНТЕРВЈУ СО ТАСКО: Познатиот рапер призна во какви односи е со „Два Бона“, а ни откри и со која фолк-група ќе сними песна (ВИДЕО)

Igor
Пред нецели 3 години, на македонската естрада како гром од ведро небо се појави еден нов правец во музиката. Еден поинаков и различен бит кои...
Лајфстајл

Што може да ви се случи доколку престанете да имате секс?

Igor
Во вашето тело се случуваат одредени промени доколку апстинирате…погледнете кои се тие. Доколку во животот сте имале сексуални односи, а потоа сте ги прекинале, поподложни...