Принцот Хари конечно ПРИЗНА дека не е во добри односи со Вилијам (ФОТО+ВИДЕО)

Кога принцот Хари ја запозна Меган Маркл пред три години, започнаа и шушкањата дека тој се дистанцирал од остатокот на кралското семејство, па дури и од братот Вилијам. За јавноста, тоа беше малку чудно, бидејќи синовите на починатата принцеза Дијана и принцот Чарлс уште од детството се неразделни.

Сега помладиот брат, во интервјуто за британскиот „ITV“ ги потврди шушкањата и кажа дека не е во најдобри односи со братот.

Вилијам и јас тргнавме по различни патишта. Браќата имаат добри и лоши денови – изјави Хари.

View this post on Instagram

Princess Diana, your little boys are all grown up! I know you must be smiling down from heaven! Thank you for being such a wonderful role model not only to your sons but to women all over the world. You are still my point of reference when I think about a woman who used her platform to make a difference in the lives of others. May your soul continue to guide your sons and your life continue to be a point of inspiration to all. Princesa Diana, seus meninos cresceram! Eu sei que você deve estar sorrindo aí do céu! Obrigada por ser esse modelo maravilhoso não apenas para seus filhos, mas para as mulheres do mundo todo. Você ainda é minha referência quando penso em uma mulher que usou sua plataforma para fazer a diferença na vida de outros. Que sua alma continue a guiar seus filhos e sua vida continue a ser inspiração à todos. #merepresenta #ladydiana #princess #royalwedding #meganmarkle #harryprince #repost

A post shared by Veruska Vicente (@vevicente) on

Иако палатата секогаш негира било какви гласини за несогласувањата меѓу Хари и Вилијам, тој сепак изјави дека стиловите на живот, желбите и верувањата, негови и на братот Вилијам многу се разликуваат. Изјави и дека ретко се гледаат и дека не е чудо што нивниот однос поради големиот семеен и медиумски притисок се променил.

Дел од оваа улога која ние ја играме е носењето на огромен притисок. Неизбежно е да дојде до кавга. Но гледајте, ние секогаш ќе бидеме браќа, јас секогаш ќе бидам тука за него, како што знам дека и тој ќе биде за мене, изјави Хари.

Наводно, до кавга дошло поради тоа што Вилијам не бил воодушевен од идејата Хари де се ожени со Меган.

Слични објави

Музички подарок за денот на виното и љубовта: „Љубена“ од Тоше во ново руво (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Куќа или вселенски брод? Домот на Ким и Канје „блеска“ од луксуз, само за базени потрошоле илјадници долари! (ФОТО)

Васко Спасоски

Дневен хороскоп 15 октомври 2019, вторник

Igor

Караниците со партнерот се неизбежни, но еве како најбезболно да ги надминете!

Igor

Адријан Гаџа „заплива“ во други води : Познатиот пејач има нов бизнис! (ФОТО)

Igor

Сопругата на Жељко Јоксимовиќ, водителката Јована го промени имиџот: Пејачот е вистински среќник! (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

18 + 5 =

Слични објави

Лицата родени во овие три хороскопски знаци важат за најуспешни

Igor

Славниот актер искрено за најголемата грешка во животот: Бракот ми се распаѓаше, а јас пиев сè повеќе и повеќе

Еспресо

Ве очекува урнебесна „Еден на Еден“ емисија: Дејан Лилиќ и Благој Веселинов гости, а Нина Ангеловска и Сања Лукаревска читаа негативни твитови! (ВИДЕО)

Слободен печат

Амбер Џиана е фитнес модел кој ќе ве маѓепса со својот изглед! (ФОТО)

Еспресо

За овие ПЕТ ЗБОРОВИ заработи 100.000 евра: Марина Туцаковиќ напиша само еден стих од песната која СИТЕ ЈА ЗНАЕТЕ

Еспресо

Славниот актер му го спаси животот на Дикаприо!

Igor