5.8 C
Скопје
21:40 - 6 декември, 2023

Ознака : ким џонг ун

Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

(Фото) „Исплива“ менито за гурманската вечера на Ким Џонг-ун и Владимир Путин

Еспресо
Лидерот на Северна Кореја, каде голем дел од луѓето сонуваат за одредена храна, се сретна со рускиот претседател во регионот Амур, каде што пристигна со...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Во преговорите меѓу Путин и Ким Џонг-ун ќе учествува Шојгу: Средбата ќе се случи ќе се одржи „еден од овие денови“

Еспресо
Песков најави учество на Шојгу во преговорите меѓу Путин и Ким Џонг-ун, пренесуваат руските медиуми. Рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу ќе учествува во преговорите...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСветСлајдерСцена

Ким Џонг Ун пристигна во Русија со легендарниот зелен воз: Однадвор старомоден, внатре – „вреска“ од луксуз

Ј.К.Д
Ова е прва посета на Ким во странство по повеќе од четири години и прва по пандемијата на коронавирус. На средба со Путин, Ким Џонг...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Ким Џонг-ун ќе се сретне со Путин во Русија: Неговиот блиндиран воз веќе е на пат кон Владивосток

Еспресо
Кремљ потврди дека севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун наскоро ќе се сретне со Путин во Русија. Кремљ ја потврди посетата на Ким Џонг-ун на Русија, без...
ЕспресоСлајдер

(Фото) Никој не ѝ го открива името ниту возраста: Ким Џонг-ун повторно позира со ќерка си

Еспресо
Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун повторно се појави во јавноста со својата ќерка на фотографија објавена од Корејската централна новинска агенција (КЦНА). Севернокорејскиот лидер и неговата...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

(Фотогалерија) Ким Џонг-ун за прв пат ја покажа својата ќерка во јавност: Ја одведе на тест за баластичка ракета

Еспресо
Севернокорејскиот врховен лидер Ким Џонг-ун за прв пат ја покажа својата ќерка во јавност, пренесува Yonhap News. Oh wow. Kim’s daughter. https://t.co/f6cA7I5B9q — Ankit Panda...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

„Да ги зајакнеме билатералните односи“: Путин му напиша писмо на корејскиот лидер Ким Џонг-ун

Еспресо
Рускиот претседател рече дека поблиските врски ќе бидат во интерес на двете земји. Рускиот претседател Владимир Путин му рекол на севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун дека...
Секојдневие

Необични моменти во кои главната улога ја има Ким Џонг Ун: Севернокорејскиот водач во фабрика за лубриканти! (ФОТО)

Слободен печат
Пропагандната машина на властите на Северна Кореја постојано е во погон, па поради тоа се мисли дека на тамошните жители никогаш не им е здодевно....