16.8 C
Скопје
08:24 - 26 септември, 2023

Во преговорите меѓу Путин и Ким Џонг-ун ќе учествува Шојгу: Средбата ќе се случи ќе се одржи „еден од овие денови“

Песков најави учество на Шојгу во преговорите меѓу Путин и Ким Џонг-ун, пренесуваат руските медиуми.

Рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу ќе учествува во преговорите меѓу рускиот претседател Владимир Путин и севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун. Ова го соопшти прес-секретарот на рускиот претседател Дмитриј Песков, пренесува РИА Новости.

Тој, одговарајќи на новинарско прашање, рече дека не се очекува посебна средба на шефовите на Министерството за одбрана на двете земји.

На прашањето дали рускиот министер за одбрана ќе учествува во преговорите меѓу лидерите, претставникот на Кремљ одговори потврдно.

Песков не кажа каде е планирана средбата меѓу Путин и Ким Џонг-ун. Зборувајќи за тајмингот на средбата, тој рече дека таа ќе се одржи „еден од овие денови“.

Слични објави

Јелена Карлеуша ја нападна колешката Пријовиќ и „Ѕвездите на Гранд“: „Тие се треш, а јас одам напред!“

Еспресо

Астро прогноза за вторник, 26 септември

Еспресо

Европската комисија донесе забрана – американската Букинг и шведската е-Травели не може да се спојат, ќе рипнат цените во хотелите

еспресо

(Видео) Српската пејачка Душица Грабовиќ се лизна додека снимаше спот, за малку ќе завршеше во болница

еспресо

Ветеринарите водат битка да ја спасат повредената и изгладнета лавица пронајдена близу Суботица

еспресо

(Видео) Ѕвездата на Гранд Славица Ангелова ја испеа својата прва песна „Руже и крв“

еспресо
Се вчитува....