9.8 C
Скопје
23:00 - 26 февруари, 2024

Ознака : вкусен

Дестинации и ДегустацииХрана

Брз, сочен и вкусен ручек: Кремаста мусака со сирење

Еспресо
Има денови кога сакате брз ручек во кој не треба да вложувате премногу труд. Потребни состојки: • 2,5 килограми компири • 2 децилитри млеко •...
Дестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

БОЖИЌЕН КОЛАЧ: Збогатете ја празничната трпеза со превкусен куглоф, ви носиме совршен рецепт

Ј.К.Д
Збогатете ја божиќната трпеза со празничен куглоф. Од намирници потребни се: 375 грама брашно, 1 свеж квасец, 2 јаболка, 100 грама шеќер, 2 лажици мешавина...
Ви препорачуваме на СПДестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

(ФОТО+РЕЦЕПТ) ШЕФ БРАНКО ПОПОСКИ: Рецепт за протеински ролат

Ј.К.Д
На наше задоволство и чест, страничките на еспресо.мк ги разубавува и популарниот шеф Бранко Попоски, познат под псевдонимот „Готвиме со Бранко“ („Cooking with Branko“). Овојпат шеф...
Секојдневие

Зошто американските крофни имаат дупка во средината: Зад овој вкусен десерт се крие интересна приказна!

Слободен печат
Разликата помеѓу американските и европските крофни е во тоа што американските крофни имаат дупка во средината. Американските крофни, покрај тоа што воодушевуваат со својот изглед, имаат...
Дестинации и Дегустации

Едноставен, брз и вкусен посен ручек – Печен зеленчук со просо (РЕЦЕПТ)

Еспресо
За денес подгответе брз, лесен и посен ручек за целото семејство… – 1 модар домат – 1 тиквичка – 2 црвени домати – 2-3 зелени...
Дестинации и Дегустации

Совршен десерт без многу мака, еве како да го подготвите познатиот „Магичен колач“ (ВИДЕО)

Igor
Instagram е преполн со фотографии од овој колач, а кога ќе видите зошто, и самите ќе го направите – со гаранција! Состојките се сосема секојдневни...
Дестинации и Дегустации

Брз и едноставен ручек: Сочни полнети модри патлиџани (РЕЦЕПТ)

Igor
Прочитајте како да го подготвите овој брз и едноставен ручек, односно полнети модри патлиџани, кои откако ќе ги пробате, редовно ќе бидат на вашата трпеза....
Дестинации и Дегустации

Брз, сочен и вкусен ручек: Направете мусака со сирење (РЕЦЕПТ)

Igor
Има денови кога сакате брз ручек во кој не треба да вложувате премногу труд. Потребни состојки: • 2,5 килограми компири • 2 децилитри млеко •...
Дестинации и Дегустации

Неверојатно вкусен шејк од банана и чоколадни колачиња (РЕЦЕПТ)

Igor
Фантастичен микс на вкусови кој ќе ве освои уште на првиот залак, пробајте го овој шејк нема да зажалите… Потребни состојки за 2 чаши: 2...
Секојдневие

Вкусен и сочен викенд ручек: Пица од компири со пршута (ВИДЕО)

Igor
Кога времето е пријатно за шетање, никој не сака да поминува долги часови во кујната за да готви, но сепак секој сака да ужива во...