24.8 C
Скопје
14:11 - 13 август, 2022

Ознака : ручек

Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Дестинации и Дегустации

Време е за ручек: Тајната на сочните домашни ќофтиња

М.Р.
Нема ништо поубаво од вкусно подготвени топчиња од мелено месо кои се сочни, полни со арома и вкус, а ако се испечени на скара, надополнети...
Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП

Гурмански ручек: Динстани шницли со печурки

М.Р.
Денес, израдувајте ги домашните со ново гурманско задоволство кое го немаат пробано досега. Овој пат подгответе нешто поинакво и многу вкусно. СОСТОЈКИ: – 2 кг...
Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Дестинации и Дегустации

Здрав ручек: Тиквички полнети со просо

М.Р.
Доколку се двоумите што да подготвите денес за ручек имаме совршена идеја за вас. Подгответе тиквички полнети со просо, лесна и здрава варијанта на оброк...
Дестинации и Дегустации

Гурмански викенд: Кето плескавици, ручек што не дебелее

М.Р.
За викенд сакате да се почестите со еден голем вкусен бурер, но сепак не сакате да претерате со калориите. Сепак за да ја исполниме вашата желба...
Дестинации и Дегустации

Добар сос може да го „спаси“ вашиот ручек: Најздодевното јадење многу повкусно и неодоливо

М.Р.
Од наједноставниот лесен цитрусен индонезиски сос до американскиот сос за скара, мудар избор како само еден додаток на петочниот ручек може да го направи и...
Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Дестинации и Дегустации

Предлог за денешениот ручек: Риба на медитерански начин

М. Р.
Ова прекрасно сончево попладне, посветете го на домашните и уживајте заедно во подготовката на семејниот ручек. Наш предлог е филети риба подготвени на медитерански начин. ...
Дестинации и Дегустации

Леб од кисело тесто: Повеќе нема да ви биде тешко по секое изедено парче леб

М.Р.
Знаеме дека лебот не е најздрава храна за нашето тело, но ако не можете без него, најдобро е да го изберете оној тип на леб...
Дестинации и Дегустации

Пролетно ризото и риба: Свежи шпаргли, арборио ориз и малку бело вино

М. Р.
Овој понеделник нека биде поинаков од сите минати. За неделата да започне во добро расположение подгответе си прекрасен ручек, само за вас или пак уживајте...
Свет Слајдер Сцена

ЈА ОТКРИВАМЕ ДИЕТАТА НА ЏЕНИФЕР ЛОПЕЗ: Зелка, семки од тиква, фета сирење, кромид, еве и кои други намирници ѝ се приоритет!

Еспресо
Пејачката и танчарка, која наскоро ќе наполни 53 години, има тонирано и совршено тело, како резултат на интензивен и постојан тренинг, но исто така и...
Ви препорачуваме на СП Дестинации и Дегустации Женски печат Слајдер

(РЕЦЕПТ) ГОТВИМЕ СО ТЕА: Како да направите совршени ражничи овој викенд

jasmina.kantardzieva
Започнавме убава соработка со една врвна готвачка која секое јадење го претвара во магија од вкусови – Теодора Георгиевска. Оваа извонредна мајсторка и една од...