34.8 C
Скопје
15:18 - 24 јуни, 2024

Ознака : риба

АстроМала астро школаХороскоп

Што ни подготвија ѕвездите за 28 мај: Раковите со нереални очекувања, Девиците дејствуваат инстинкт, а Лавовите постапуваат мудро

М.Р.
Овен Вложувате многу труд, но на крајот не оставате позитивен впечаток кај одредени соработници. Побарајте добар совет или нечие посредување во врска со бизнисот што...
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПДестинации и Дегустации

Предлог за денешениот ручек: Риба на медитерански начин

М. Р.
Ова прекрасно сончево попладне, посветете го на домашните и уживајте заедно во подготовката на семејниот ручек. Наш предлог е филети риба подготвени на медитерански начин. ...
АстроМала астро школаХороскоп

Што ни подготвија ѕвездите за 18 мај: Лавовите ги мачи деловен спор, Девиците оптимисти, а Близнаците во проблеми со соработниците

М.Р.
Овен Нечии намери не звучат доволно искрено. Кога ситуацијата на деловната сцена ќе ја погледнете од различни аспекти, појасно ќе ви биде како треба да...
Дестинации и Дегустации

Пролетно ризото и риба: Свежи шпаргли, арборио ориз и малку бело вино

М. Р.
Овој понеделник нека биде поинаков од сите минати. За неделата да започне во добро расположение подгответе си прекрасен ручек, само за вас или пак уживајте...
АстроМала астро школаСлајдерХороскоп

ШТО НИ ПОДГОТВИЈА ЅВЕЗДИТЕ ЗА 3 АПРИЛ: Раковите очекуваат важен повик, Девиците прават финансиски планови, а Овните подготвени за промени!

Еспресо
Овен Подготвени сте да направите промена во кариерата или да започнете нов бизнис и вие сте тој што покажува иницијатива. Претприемачи сте и се обидувате...
АстроМала астро школаСлајдерХороскоп

ШТО НИ ПОДГОТВИЈА ЅВЕЗДИТЕ ЗА 2 АПРИЛ: Овните подготвени за нов бизнис, Лавовите пооптимистични од порано, а Девиците во потрага на нов извор на приход!

Еспресо
Овен Подготвени сте да направите промена во кариерата или да започнете нов бизнис и вие сте тој што покажува иницијатива. Претприемачи сте и се обидувате...
Ви ПрепорачувамеЗдрави навикиЗдравјеСлајдер

Ова се ДЕВЕТТЕ НАЈЗДРАВИ риби на светот

Еспресо
Општопознато е дека рибата има многу бенефити за здравјето на човдекот. Богата е со омега-3 масни киселини поради што се препорачува да се консумира најмалку...
СветСлајдерСцена

ДЕЈВИД БЕКАМ СЕ ЖАЛИ: „Мојата сопруга Викторија јаде едни исти намирници веќе 25 години, само риба на скара и зеленчук на пареа…“

Еспресо
„Би сакал одвреме-навреме да вкуси нешто различно“, објасни поранешниот фудбалер, „но тоа се случува толку ретко. Таа сака само варена риба и зеленчук“. За разлика...
АстроСлајдерХороскоп

ШТО НИ ПОДГОТВИЈА ЅВЕЗДИТЕ ЗА 27 ЈАНУАРИ: Одличен ден за Јарците, Биковите ќе организираат забава на работа, а Овните бројат пари!

М.Р.
Овен На професионално поле, ќе имате доволно енергија за пообемна работа. Ќе добиете добра деловна понуда од странство која ќе ви создаде можност и за...
Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

БАДНИКОВА ПОСНА ТРПЕЗА: Три рецепти со риба, за мерак!

Ј.К.Д
Рибата симболично треба да се најде на трпезата на бадниковата вечер. А доколку сакате да дегустирате нешто повеќе од пржена или печена риба на класичен...