20.8 C
Скопје
20:46 - 19 мај, 2024

Ознака : туна

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Никој како Туна Сејдиу: „Авион“ згодна, ужива под сонцето на Занзибар

Еспресо
Откако се разведе по вторпат, убавата пејачка Туна Сејдиу се посвети на себе, а мирот и релаксацијата моментно ги најде во топлиот Занзибар. Скап ресорт...
Ви ПрепорачувамеЗдрави навикиЗдравјеСлајдер

Ова се ДЕВЕТТЕ НАЈЗДРАВИ риби на светот

Еспресо
Општопознато е дека рибата има многу бенефити за здравјето на човдекот. Богата е со омега-3 масни киселини поради што се препорачува да се консумира најмалку...
Дестинации и ДегустацииСлајдер

Малку поинаква салата со туна за пеколен летен ден

Еспресо
Оваа салата е совршен избор за пеколните летни денови, бидејќи имате спремен ручек за кратко време кој не треба да го готвите. Потребни состојки: –...
ЛајфстајлСцена

ТУНА вистинскa секси ЦРВЕНКАПА, но кој е ВОЛКОТ? (ФОТО)

Igor
Познатата пејачка од Скопје, Алтуна Сејдиу-Бериша која во моментов претстојува во САД, славењето на Халовин го започнала неколку дена порано. На социјалната мрежа Инстаграм, пренесува...
ЛајфстајлСцена

Туна објави фотографии од када, ама не е сама (ФОТО)

Igor
Познатата пејачка од Скопје, Туна Сејдиу продолжува да биде активна и следена на социјалните мрежи, преку кои честопати споделува фотографии и видеа од нејзиниот секојдневен...
Дестинации и Дегустации

Туна оброк за трудници (РЕЦЕПТ)

Igor
Состојки: 200 гр туна 100 гр фета сирење 100 гр маслинки 100 гр фета сирење 1 кромид 1 домат 10 гр копар маслиново масло лимонов...
ЛајфстајлСцена

Туна во ЖЕШКИ СЦЕНИ, погледнете го видеото (ВИДЕО)

Igor
Пејачката од Скопје, Алтуна Сејдиу позната со уметничкото име Туна, ја објави синоќа својата најнова песна. Песната е насловена „Не го сака моето срце“, со...
ЛајфстајлСцена

Туна слави роденден, но што им шепоти на овие скулптури? (ФОТО)

Igor
Познатата пејачка од Скопје, Алтуна Сејдиу-Туна, вчера го прослави својот роденден. Пејачката која наполни 34 години, добила многу честитки од нејзините пријатели, колеги и нејзиното...
ЛајфстајлСцена

ТУНА во многу привлечно издание (ФОТО)

Igor
Една од најомилените пејачки од Скопје, Алтуна Сејдиу – Туна, направи прекрасна фото-сесија што ја сподели со многубројните нејзини следбеници.   View this post on...
Дестинации и Дегустации

КОНЕЧЕН ОДГОВОР: Дали е поздрава туната или сардината?

Igor
Конзервираната риба е доста популарен оброк, но дали некогаш сте се запрашале колку е нутриционистички исправна? Некогаш, особено во време на постите, во денови кога...