22.8 C
Скопје
17:48 - 30 мај, 2024

Ознака : посно

Дестинации и ДегустацииХрана

Посно ем вкусно: Полнети пиперки со грав печени во рерна

Еспресо
Продолжуваме со вкусни, а посни рецепти. Овојпат ви предлагаме да зготвите печени пиперки полнети со грав. Намирници 500 грама грав, 4 главици кромид, 8 бабури...
Дестинации и ДегустацииХрана

Посно макало од ореви – од традиционалната македонска кујна

Еспресо
Божиќните пости кои траат 40 дена се голем предизвик за верниците, а ние ви носиме посни рецепти за идеја од традиционалната македонска кујна. Традиционалното посно...
Дестинации и ДегустацииСлајдер

ПОСНО ЕМ ВКУСНО: Полнети пиперки со ореви

М.Р.
Секој од нас пробал полнети пиперки, а многу од нас и ги обожуваат. Покрај традиционалниот фил, дали сте пробале нешто вакво? Секогаш е забавно кога...
Дестинации и ДегустацииСлајдер

ПОСНО ЕМ ВКУСНО: Вргањ со зеленчук

М.Р.
Велигденските пости кои траат 48 дена се голем предизвик како за верниците, така и за традиционалната македонска кујна. Традиционалното посно мени овојпат сакаме да го...
Дестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

ПОСНО ЕМ ВКУСНО: Питички со праз и ориз, се топат во уста!

Еспресо
Пикантната мешавина на праз и ориз ги прави овие посни пити гурмански специјалитет. Намирници – 500 гр кори за пита, 3 стебленца праз (само белиот...
Дестинации и ДегустацииСлајдер

ПОСНО ЕМ ВКУСНО: Чорба од компир и таан

М.Р.
Велигденските пости кои траат 48 дена се голем предизвик како за верниците, така и за традиционалната македонска кујна. Традиционалното посно мени овојпат сакаме да го збогатиме...
Дестинации и ДегустацииСлајдер

ПОСНО ЕМ ВКУСНО: Енергетски бомбици, совршена ужинка во комбинација со црно кафе

М.Р.
Велигденските пости кои траат 48 дена се голем предизвик како за верниците, така и за традиционалната македонска кујна. Традиционалното посно мени овојпат сакаме да го збогатиме...
Дестинации и ДегустацииСлајдер

ПОСНО ЕМ ВКУСНО: Вргањ со зеленчук

Еспресо
Велигденските пости кои траат 48 дена се голем предизвик како за верниците, така и за традиционалната македонска кујна. Традиционалното посно мени овојпат сакаме да го збогатиме...
Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

ПОСНО ЕМ ВКУСНО: Мартина ни носи рецепт за леб со маслинки

Ј.К.Д
Нашиот тим започна соработка со една посебна, прекрасна мајсторка во кујна – Мартина Трајаноска. Шармантната Мартина стои зад превкусните рецепти пласирани на инстаграм-профилот (martinascooking). Готви...
Дестинации и ДегустацииСлајдер

ПОСНО ЕМ ВКУСНО: Тестенини со мед и ореви

М.Р.
Велигденските пости кои траат 48 дена се голем предизвик како за верниците, така и за традиционалната македонска кујна. Традиционалното посно мени овојпат сакаме да го збогатиме...