17.8 C
Скопје
05:59 - 20 мај, 2024

Ознака : макало

Дестинации и ДегустацииХрана

Посно макало од ореви – од традиционалната македонска кујна

Еспресо
Божиќните пости кои траат 40 дена се голем предизвик за верниците, а ние ви носиме посни рецепти за идеја од традиционалната македонска кујна. Традиционалното посно...