Tag : бомбици

Кујна Лајфстајл Слајдер

Совршени бомбици од само четири состојки за сите љубители на кокосот – Колачиња кои се топат во устата!

Еспресо
Сочни, слатки и вкусни … на многумина омилените Рафаело бомбици можете да ги подготвите од само четири состојки. Ќе го обожавате овој рецепт! Потребни состојки:...
Кујна Сцена

Нискокалорични бомбички со индиски ореви и морков (РЕЦЕПТ)

Igor
Состојки: 100 гр индиски оревчиња 100 гр овес 200 гр урми 100 гр пасирани јаболка 1 ванилин шеќер 1 цимет 1 рендан морков 300 гр...
Живот

Само две состојки ги сочинуваат НАЈЗДРАВИТЕ БОМБИЦИ НА СВЕТОТ: Рецепт за ГРЧКИ ПОЈАДОК стар преку 6000 ГОДИНИ!

Igor
Доволна ви е само една бомбица дневно, а овој рецепт постои веќе со векови. Комбинацијата од мед и сусам содржи дури 182 елементи за човековото...
Кујна Сцена

Посни чоко бомбици со бадеми

Igor
Подгответе ги овие лесни и супервкусни посни бомбици од чоколадо и бадеми… Потребни состојки: -120 гр. темно посно чоколадо -50 гр. бадеми -1 голема лажица...
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian