1.8 C
Скопје
04:05 - 21 февруари, 2024

Ознака : банани

UncategorizedИнтимаЛајфстајлСлајдер

ПРИРОДНИ АФРОДИЗИЈАЦИ: И науката ја потврди нивната ефикасност, пробајте!

Еспресо
Дали сакате да се впуштите во љубовна приказна или сакате да доживеете малку повеќе забава во вашиот љубовен живот? Во тоа ќе ви помогнат афродизијаците....
Здрави навикиЗдравјеСлајдер

ПРОБАЈТЕ, ДЕЛУВА: Чудесната диета на Ватанабе со банани

Еспресо
Оваа ефикасна диета ја смислил Хитоши Ватанабе, кој се бавел со проучување на превентивната медицина, и неговата сопруга Сумико, фармацевт. База на оваа диета е...
Секојдневие

Ова овошје не смеете никогаш да го јадете на празен желудник!

Слободен Печат
Наутро често посегнуваме по некое овошје и јадеме за доручек. Но, таа навика сепак би требало да ја прескокнеме. Посебно доколку конзумираме банана на празен...
Uncategorized

Генијален трик со кој бананите ќе останат свежи и до недела дена! (ВИДЕО)

Слободен Печат
Смеѓите точки на бананите се знак дека дозреваат, дека се полни со шеќер и корисни состојќи, но кога темните точки ќе преовладаат тоа е знак...
Uncategorized

Си­те здрав­стве­ни пред­нос­ти на ба­на­ни­те: На­ут­ро за здрав об­рок, а на­ве­чер за до­бар сон

Слободен печат
Ба­на­на­та е сов­рше­на за ужи­на би­деј­ќи е иде­ал­на за но­се­ње на ра­бо­та или во школо, а си­гур­но ќе ве држи си­ти не­кол­ку ча­сови. Спо­ред про­тек­ци­о­нис­ти­те,...
Дестинации и Дегустации

Чоколаден колач со банани за кој не ви е потребна рерна (РЕЦЕПТ)

Igor
Оригинален десерт кој ќе им се допадне дури и на оние кои многу пребираат… Потребни состојки: – 2 големи зрели банани – 100 грама крупно...
Секојдневие

Сочни колачи со банани (ВИДЕО)

Igor
Состојки 3 кесички пудинг од ванила 9 лажици шеќер 1200 мл. млеко 300 гр. бисквити 200 гр. маргарин 100 гр. кисела павлака 5 банани 300мл.слатак...
Дестинации и Дегустации

Супервкусен колач со вишни и банани

Igor
Израдувајте ги домашните со овој лесен, едноставен и вкусен домашен колач. Потребни состојки: 4 јајца 5 лажици брашно 3 лажици презла 2 банани 2 лажици...