13.8 C
Скопје
10:13 - 28 февруари, 2024

Ознака : желудник

Ви ПрепорачувамеЖивотни ПриказниЗдрави навикиЗдравјеСлајдер

(Видео) Отишла на операција на смалување на желудник, сега цел живот ќе живее како билка : Ѝ го пресекле хранопроводникот, мора да се храни засекогаш на цевка!

Еспресо
Луиз Бредли (33) направи операција на гастричен бајпас во Турција за да ослабне. Таа го променила својот живот, но и го ставила во опасност своето...
Ви ПрепорачувамеЗдравјеИнтервјуСлајдер

За „стеснување на желудникот“со д-р Мане Хаџи-Манчев: Цената не е одлучувачка, туку квалитетот на изведената операција и стручноста  

jasmina.kantardzieva
Со прим. д-р Мане Хаџи-Манчев, специјалист по општа хирургија, разговараме на актуелната тема за медицински процедури за слабеење популарни меѓу луѓето како интервенции за „стеснување...
БалканВи ПрепорачувамеСцена

Откриена тајната на нејзината витка става: Емина Јаховиќ е меѓу првите на Балканот која го „подврзала желудникот“? (ФОТО)

Васко Спасоски
Ако ги земеме во предвед тврдењата на српскиот портал „Курир“,  Емина Јаховиќ е меѓу првите познати личности на овие простори која го направила хируршкиот популарен...
Секојдневие

Ова овошје не смеете никогаш да го јадете на празен желудник!

Слободен Печат
Наутро често посегнуваме по некое овошје и јадеме за доручек. Но, таа навика сепак би требало да ја прескокнеме. Посебно доколку конзумираме банана на празен...