7.8 C
Скопје
04:21 - 28 февруари, 2024

Ознака : наука

Ви ПрепорачувамеЕспресоЖенски печатСлајдер

(Фото) Во нешто сме први! Македонија ПРВА на листата на застапеност на жените во науката во Европа

Еспресо
Објавена е мапа со информации на УНЕСКО за застапеноста на жените во науката во Европа, која покажува дека Македонија е прва на листата. Пет земји...
UncategorizedИнтимаЛајфстајлСлајдер

ПРИРОДНИ АФРОДИЗИЈАЦИ: И науката ја потврди нивната ефикасност, пробајте!

Еспресо
Дали сакате да се впуштите во љубовна приказна или сакате да доживеете малку повеќе забава во вашиот љубовен живот? Во тоа ќе ви помогнат афродизијаците....
Ви препорачуваме на СПЕспресоЖенски печатСлајдер

(ВИДЕО) РАМБО АМАДЕУС СО НОВА ПЕСНА „ОСЛОНИ СЕ НА НАУКУ“: Слушнете ја новата песна на Рамбо

Ј.К.Д
Пред најавениот концерт на Рамбо Амадеус во Комбанк арената во Белград на 26.декември (концертот ќе се емитува и онлајн),  музичарот ја објави новата песна проследена...
Ви препорачуваме на СПЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

НАУЧНИЦИТЕ ПРЕДУПРЕДУВААТ: Еве кои градови ќе бидат први под вода доколку се стопат глечерите

И. Т.
Глобалното затоплување и топење на глечерите е сериозен проблем што може многу добро да се види со помош на алатката дизајнирана од НАСА која предвидува...