21.8 C
Скопје
04:03 - 15 јули, 2024

Ознака : вишни

Ви ПрепорачувамеЕспресоЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Викендов во Вишни и во Охрид: Канонизација на светите Спаса и Спасе Вишенски

еспресо
Синодот на МПЦ – Охридска Архиепископија ги вброи во редот на светиите Спасе и Спаса Вишенски, со што конечено се заврши еден процес што трае...
Uncategorized

Десерт што освојува на прво залче: Ванилин колач со вишни

Васко Спасоски
Состојки: За кората: 4 јајца 4 лажици шеќер 4 лажици топла вода 4 рамни лажици бело брашно 2 лажици какао 1 лажиче цимет 60 г...
Секојдневие

Едноставен и совршен колач од вишни и јогурт

Igor
Овој десерт со сигурност ќе ве освежи во топлите летни денови, а и ќе го задоволи вашиот апетит за слатко. Потребни состојки: • 500 гр....
Дестинации и Дегустации

Супервкусен колач со вишни и банани

Igor
Израдувајте ги домашните со овој лесен, едноставен и вкусен домашен колач. Потребни состојки: 4 јајца 5 лажици брашно 3 лажици презла 2 банани 2 лажици...