36.8 C
Скопје
17:15 - 18 јуни, 2024

Ознака : канонизација

Ви ПрепорачувамеЕспресоЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Викендов во Вишни и во Охрид: Канонизација на светите Спаса и Спасе Вишенски

еспресо
Синодот на МПЦ – Охридска Архиепископија ги вброи во редот на светиите Спасе и Спаса Вишенски, со што конечено се заврши еден процес што трае...