Tag : лешници

Uncategorized

Десерт што освојува на прво залче: Ванилин колач со вишни

Васко Спасоски
Состојки: За кората: 4 јајца 4 лажици шеќер 4 лажици топла вода 4 рамни лажици бело брашно 2 лажици какао 1 лажиче цимет 60 г...
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian