23.8 C
Скопје
16:26 - 28 мај, 2024

Ознака : посни

Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

ПОСНО ЕМ ВКУСНО: Шеф Бранко ни носи посни брауни – ќе уживате во секое залче!

Ј.К.Д
-Дали сте во потрага по најмекото, највкусното и посно брауни? Ќе уживате со секој залак. Без шеќер, без брашно и без адитиви, само со неколку...
UncategorizedДестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

ТРИ ПОСНИ САЛАТИ ЗА ПРАЗНИЧНАТА ТРПЕЗА: За „час“ се готови, за „час“ се јадат!

Еспресо
И оние кои постат можат да уживаат во сите вкусови и миризби на празничната атмосфера одбирајќи си посни рецепти со вистинска комбинација од состојки. Такви...
Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

ГАСТРО МАРИФЕТИ: Валентина се надмина себе со посните мајстории! (РЕЦЕПТИ)

Ј.К.Д
Блогерката за храна Валентина Стојановска стои зад профилите на социјалните мрежи  „Готвиме заедно со Теофанија“. Секојдневно таа своите следбеници ги радува со рецепти за сечиј...
Дестинации и Дегустации

ВИДЕО: Евтини колачиња со џем – Брзи, посни, едноставни, а превкусни!

Еспресо
Едноставно се подготвуваат, а можат долго да стојат…Потребни состојки: 200 мл. млака вода150 мл. масло10 гр. ванилин шеќер (може и ванила арома)10 гр. прашок за...
Uncategorized

Нека се најдат на вашата славска трпеза – Посни салати за Св. Никола (РЕЦЕПТИ)

Слободен печат
На 19 декември многу семејства кај нас слават Св. Никола. Славата е посна, а тоа им задава уште поголема главоболка на домаќинките кои јадењата кои...
Дестинации и Дегустации

Посни карамел бомбици со лешници

Igor
Засладете се со овие превкусни карамел посни бомбици со лешници… Состојки: – 200 гр шеќер – 100 гр лешници – 100 гр суви смокви –...
Дестинации и Дегустации

Посни колачиња – лубеничиња

Igor
Потребни состојки за подготовка на посните колачиња – лубеничиња: – 200 гр шеќер – 8 лажици вода – 125 гр посен маргарин – 100 гр...
Дестинации и Дегустации

Посни колачиња со тиква

Igor
Изненадете ги домашните со овие вкусни посни колачиња со тиква…   Потребни состојки: – 250 гр маргарин – 1 лажица мед – 1 чаша (200...