23.8 C
Скопје
12:56 - 10 август, 2022

Ознака : салати

Дестинации и Дегустации

Гурмански викенд: Салата со запечени праски и бурата

Еспресо
Во овие топли денови, идеален предлог за семеен ручек е некоја свежа и вкусна салата. Секако традиционалните салати богати со свеж зеленчук секогаш се одличен...
Uncategorized Дестинации и Дегустации Женски печат Слајдер

ТРИ ПОСНИ САЛАТИ ЗА ПРАЗНИЧНАТА ТРПЕЗА: За „час“ се готови, за „час“ се јадат!

Еспресо
И оние кои постат можат да уживаат во сите вкусови и миризби на празничната атмосфера одбирајќи си посни рецепти со вистинска комбинација од состојки. Такви...
Uncategorized

Нека се најдат на вашата славска трпеза – Посни салати за Св. Никола (РЕЦЕПТИ)

Слободен печат
На 19 декември многу семејства кај нас слават Св. Никола. Славата е посна, а тоа им задава уште поголема главоболка на домаќинките кои јадењата кои...