30.8 C
Скопје
13:35 - 10 август, 2022

Ознака : праски

Здравје

Зошто е добро да јадете праски?

Еспресо
Праските се овошје карактеристично за овој период од годината. Многу се здрави бидејќи во нивниот состав се концентрирани голем број витамини и минерали. Тие се...
Дестинации и Дегустации

Сладолед од праски – за разладување во најжешките денови

Еспресо
Состојки: 500 милилитри слатка павлака 500 грама праски 150 грама шеќер Подготовка: Пред да почнете со подготовката на сладоледот од праски, убаво измијте ги и...
Дестинации и Дегустации

Гурмански викенд: Салата со запечени праски и бурата

Еспресо
Во овие топли денови, идеален предлог за семеен ручек е некоја свежа и вкусна салата. Секако традиционалните салати богати со свеж зеленчук секогаш се одличен...
Свет Слајдер Сцена

ОД ПЕСНА ДО ПАКЛА КАНАБИС: Џастин Бибер лансираше производи со марихуана за помош со менталното здравје

Еспресо
Џастин Бибер најави партнерство со компанијата за канабис „Palms“ со седиште во Лос Анџелес, за да произведе пакувања со седум џоинти, кои првично ќе се...
Дестинации и Дегустации

ВИДЕО: Колач од компот од праски кој постојано кружи на интернет – Само 4 состојки за наједноставниот и највкусен десерт!

Еспресо
Овој рецепт подготвен од зимскиот компот од праски масовно се споделува на социјалните мрежи и има неверојатен број на прегледи… Доколку сакате да го вкусите...
Дестинации и Дегустации

Сочна и вкусна: Пита со праски и суво грозје (РЕЦЕПТ)

Igor
Праските се сега најубавото овошје, а ако од нив направите пита, сите ваши сетила ќе уживаат во неа. Потребно ви е: – 1/2 килограм тенки...