Ознака : канабис

Лајфстајл

Истражување: Канабисот го зголемува сексуалното задоволство кај жените

Igor
Жените кои користеле канабис непосредно пред секс имале зголемено либидо и подобри оргазми, покажа неодамна спроведено истражување, објавено во списанието „Секшуал Медесин“. Студијата покажала дека...
Здравје

Секојдневната употреба на канабис може да доведе до психоза

Igor
Легализацијата на марихуаната, како за медицинска така и за рекреативна употреба, продолжува да се шири низ светот, иако евентуалните здравствени ризици (или бенефити), не се...