15:06 - 19 април, 2024

Ознака : велигденски пости

Дестинации и ДегустацииСлајдер

ПОСНО ЕМ ВКУСНО: Чорба од компир и таан

М.Р.
Велигденските пости кои траат 48 дена се голем предизвик како за верниците, така и за традиционалната македонска кујна. Традиционалното посно мени овојпат сакаме да го збогатиме...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

КОЈА Е ВИСТИНСКАТА ЦЕЛ НА ПОСТОТ: Почна велигденскиот пост, што тој значи? Чистење на душата и телото од телесни и душевни страсти…

Еспресо
Постот во православието зазема важно место и без него нема напредок во духовен и морален поглед. Вистинската цел на постот е чистење на душата и...