25.8 C
Скопје
15:05 - 28 мај, 2024

Ознака : цел

Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

КОЈА Е ВИСТИНСКАТА ЦЕЛ НА ПОСТОТ: Почна велигденскиот пост, што тој значи? Чистење на душата и телото од телесни и душевни страсти…

Еспресо
Постот во православието зазема важно место и без него нема напредок во духовен и морален поглед. Вистинската цел на постот е чистење на душата и...
Секојдневие

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Еспресо
Свештеникот Паоло со својата онлајн миса успеа да го насмее целиот свет… Италијанскиот свештеник, Паоло Лонго, одлучи да одржи миса за сите верници кои се...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Додека светот се прашува дали повторно е бремена таа направи ПРОМЕНА со која ги воодушеви сите (ФОТО)

Еспресо
Војвотката од Кембриџ Кејт Мидлтон во моментот се наоѓа на тридневна посета на Ирска, заедно со сопругот, принцот Вилијам, а со нејзиниот изглед плени. Војвотката...
ЛајфстајлСцена

ЦЕЛ БОДРУМ ГЛЕДА ВО НЕА: Северина во бикини е вистинска БОМБА (ФОТО)

Igor
Северина реши да се одмори од обврските, , па отпатува во Бодум, популарната турска дестинација. Своите бројни фанови ги израдува со најнова фотографија од оваа...
ЛајфстајлСцена

По пијанствата, скандалите и неверствата таа му остави цел список со забрани (ФОТО)

Igor
Ќе видиме дали темпераментниот фудбалер ќе успее да се справи со овие забрани или ќе продолжи по свое. Сопругата на британскиот фудбалер Вејн Руни, 33-годишната...
ЛајфстајлСцена

КАКВА ПРОМЕНА! Адел драстично ОСЛАБЕ, за новиот изглед коментира ЦЕЛ СВЕТ (ФОТО)

Igor
Новиот фантастичен изглед Адел го прикажа на промоцијата на концертот на „Spice Girls“ на Вембли стадионот во Лондон. Веста за распаѓањето на тригодишниот брак на...
ЛајфстајлСцена

Марија Шерифовиќ се соблече во купачи: Цел интернет зборува за ова!

Igor
Пејачката Марија Шерифовиќ објави слика во костим за капење од патувањето во Америка и тогаш за прв пат покажа како изгледа кога ќе се разголи....
ЛајфстајлСцена

Цел живот верни на една фризура – Овие познати дами не го менуваат својот имиџ за ниедна цена (ФОТО)

Igor
Овие дами никогаш не ја промениле својата фризура, можеби затоа што одлично им одговара, а ние се согласуваме со тоа, погледнете кои се тие… Џулијан...