19.8 C
Скопје
21:35 - 14 јуни, 2024

Ознака : миса

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Видео) По тешката дијагноза, кралот Чарлс снимен на миса: Прво појавување во јавноста по операцијата

Еспресо
Бакингемската палата пред шест дена ја објави веста дека кралот Чарлс III боледува од рак, а сега за првпат по дијагнозата се појави во јавноста...
Секојдневие

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Еспресо
Свештеникот Паоло со својата онлајн миса успеа да го насмее целиот свет… Италијанскиот свештеник, Паоло Лонго, одлучи да одржи миса за сите верници кои се...
ЛајфстајлСцена

Канје Вест ги згрози фановите: Ќе ви се преврти желудникот кога ќе видите што прави (ВИДЕО)

Igor
Американскиот рапер Канје Вест (42) неодамна основа своја црква во Ватс – Калифорнија со цел да одржува „миси“ за своите пријатели и обожаватели. На неговиот...