Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Свештеникот Паоло со својата онлајн миса успеа да го насмее целиот свет…

Италијанскиот свештеник, Паоло Лонго, одлучи да одржи миса за сите верници кои се заробени во своите домови поради коронавирусот, а како поинаку освен преку лајфстрим на Фејсбук.

Меѓутоа, свештеникот не можел ниту да претпостави дека неговата миса така слатко ќе ги насмее луѓето од целиот свет.

На свештеникот по грешка му се вклучиле филтерите на Фејсбук, па така тој, од робот, се претвораше во мачка, тренер, амиш…

Како изгледаше „маскирањето“ на овој свештеник во живо, погледнете…

Слични објави

Деми Мур покажа дека проѕирното не мора да биде и вулгарно (ФОТО)

Еспресо

Зорбинг – екстремна забава и возбудлив спорт

Еспресо

Кучето се обидело да пие вода од тоалетот, па му се случило најсмешната незгода! (ВИДЕО)

Еспресо

На козметиката и пешкирите местото не им е во бањата – Не сте свесни што се случува со нив таму!

Еспресо

Видела како странец и става нешто во пијалокот: Ги заменила чашите и доживеала морничава сцена

Еспресо

Марија Соколоска, нутриционистка: Здраво слабеење значи намалување на половина до еден килограм неделно

Јасмина Кантарџиева Димков

Остави Коментар