Ознака : свештеник

Секојдневие

Од короновирус почина свештеникот што тврдеше дека Бог е поголем од вирусот

Еспресо
Бискупот Џералд Глен, пастор и основач на Евангелистичката црква „Ново Спасение“ во Вирџинија, починал во саботата од компликации од заразата со коронавирус, соопшти во неделата...
Секојдневие

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Еспресо
Свештеникот Паоло со својата онлајн миса успеа да го насмее целиот свет… Италијанскиот свештеник, Паоло Лонго, одлучи да одржи миса за сите верници кои се...