7.8 C
Скопје
6 декември, 2021

(ВИДЕО) СРПСКИ СВЕШТЕНИК СТАНА ХИТ: Еве што изјави за жени кои му се жалеле дека сопругот ги изневерува

Српскиот православен свештеник, односно монах Арсениј деновиве е топ тема во регионот и стана хит на „Твитер“ поради неговата изјава за неверство во брак.

„Секогаш треба да се грижите за својот изглед за да бидете убава и привлечна. А не само за време на периодот на запознавање и состаноците. Знаете, многу често сме супер и се дотеруваме додека се забавуваме, а потоа „ајде,пријатно“! Тој веќе не внимава на себе, таа се здебелила, била разбушавена… Тој пуштил стомак, му смрдат нозете, подждригнува… и уште многу полоши работи“, го започна своето излагање свештеникот.

 

„Мораме да се трудиме да бидеме секогаш привлечни. Кај мене доаѓаат жени и ми велат: „Маж ми ме изневерува!“. А таа онака, целата нешто… Па им велам: „Па, дотерај се малку, сестро. Да бидеме попривлечни…“, заклучи тој.

Твитер е полн со клипови од говорот на свештеникот, а „облечете се малку, сестро“ лесно може да стане нова шега на таа социјална мрежа.

Слични објави

СЛАВЧО ПОПОСКИ НАЈАВУВА: Снег и на пониските места, еве кога!

Ј.К.Д

(ФОТО) ЛОКУМЧЕ: Моника Белучи блеска од насловната страница на „Sunday Times Style“

Еспресо

ПИЈАН ЧОВЕК МУ ИЗВАДИЛ ПИШТОЛ НА ХАРИС ЏИНОВИЌ: Инцидент кој го обележал животот на пејачот

Еспресо

НАЈГОЛЕМИТЕ ЛАЖГОВЦИ ВО ХОРОСКОПОТ: Бели лаги или сериозен проблем со кажување на вистината?

М.Р.

(РЕЦЕПТ) ОМИЛЕНОТО ЈАДЕЊЕ НА ВОЛТ ДИЗНИ: Семеен рецепт за чили кој потекнува од 1958 година

Еспресо

(ФОТО) ТРЕТО ПА МАШКО: Актерот Кирил Трајковски – Максим по третпат стана татко

М.Р.
Се вчитува....