14.8 C
Скопје
08:37 - 15 април, 2024

Ознака : грешка

АстроВи ПрепорачувамеСлајдерХороскоп

Три хороскопски знаци никогаш не простуваат грешки и неверства: Не чекајте втора шанса од нив

Еспресо
Астролозите ги именуваа претставниците на три знаци на Зодијакот кои никогаш не простуваат грешки. Секогаш се сеќаваат на оние кои ги повредиле. И затоа не...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

СВЕШТЕНИК 26 ГОДИНИ ПОГРЕШНО КРШТЕВАЛ ЛУЃЕ: Црквата бара од илјадниците да се прекрстат

Еспресо
Илјадници католички верници од САД можеби ќе треба повторно да се крстат откако црквата откри дека свештеник користел погрешни зборови во процесот на крштевањето цели...
СветСлајдерСцена

„Направивме глупава грешка“ – Џорџ Клуни откри поради што тој и Амал сега имаат проблем со децата

Еспресо
Џорџ Клуни се пошегува изјавувајќи дека тој и неговата сопруга Амал направиле „глупава“ грешка во одгледувањето на своите тригодишни близнаци Александар и Ела. За време...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Дуа Липа го прекрши првото бјути правило на самоизолацијата (ФОТО)

Еспресо
Баш како и остатокот од светот, така и славната пејачка се придржува кон правилата за самоизолација. View this post on Instagram self care sundays ok...
Филм и ТВ

Славниот актер искрено за најголемата грешка во животот: Бракот ми се распаѓаше, а јас пиев сè повеќе и повеќе

Еспресо
Холивудскиот актер Бен Афлек призна дека најмногу се кае поради одлуката да се разведе од актерката Џенифер Гарнер. Бен (47) почна да се забавува со...
Филм и ТВ

Џон Траволта воочи историска грешка во новиот филм на Тарантино!

Слободен Печат
Џон Траволта и Квентин Тарантино секогаш ќе бидат поврзани со филмот „Pulp Fiction“ од 1994 година, кој за Тарантино беше пат до светскиот успех, а...
Секојдневие

Џемпер-фустан и чизми над колена: Како да ја носите најженствената комбинација без грешка! (ФОТО)

Igor
Комбинацијата е како создадена за тмурните денови во кои ќе посакате да го поминете целиот претстоен период… Дефинитивно ова е тренд кој ќе ги освои...
Сцена

Во кожа од глава до пети: Оливија Кулпо демонстрира како се носи овој тренд без грешка! (ФОТО)

Igor
Тешко е да се носи овој тренд, а да не се прејде границата на добриот вкус. На неа и појде од рака уште еднаш да...
ЛајфстајлСцена

Катастрофална грешка на фотографијата на Ким која нејзините деца нема да ја заборават! (ФОТО)

Igor
Во новиот фотошоп-пекол се најде ќерката на Ким Кардашијан која на Инстаграм стана главна тема откако објави фотографија по повод Ноќта на вештерките. Најпознатата ријалити...
Дестинации и Дегустации

СИТЕ ГИ ЧУВААТ ЈАЈЦАТА НА ВРАТАТА ОД ФРИЖИДЕРОТ, а не се свесни каква грешка прават„ Еве зошто тоа е најлошото место!

Igor
Многу е важно да знаете како добро да го организирате фрижидерот со цел храната да ви биде добро сочувана. Фрижидерот нема хомогена температура, степенот на...